Hořčice černá, semínka ke klíčení a pro pěstování Microgreens 100g
search
  • Hořčice černá, semínka ke klíčení a pro pěstování Microgreens 100g
  • Hořčice černá, semínka ke klíčení a pro pěstování Microgreens 100g

Hořčice černá, semínka ke klíčení a pro pěstování Microgreens 100g

Hořčice černá (Brassica nigra), semínka ke klíčení a pro pěstování Microgreens. Země původu: Itálie


Pro zobrazení ceny se přihlašte ke svému účtu

Přihlásit se

Hořčice černá, semínka ke klíčení

Brassica nigra

Hořčice černá patří do čeledi brukvovitých. Semínka jsou velice malá o průměru 1 mm, kulatého tvaru a tmavě hnědá až téměř černá. Naložte semínka klidně přes noc do vody a následně proplachujte 2-3 denně. Prvních pár dní semínka mírně páchnou, ale když je budete proplachot častějí, brzy se ten zápach vytratí. Klíčí velice rychle. Klíčky jsou hotové většinou do 5-6 dnů. Ale dávejte pozor na teplotu okolí a na slunce. Hořčice se při vyšších teplotách lechce kazí a proto jí musíte v letě dobře hlídat anebo si jí nechat na chladnější časy. Klíčky hořčice černé jsou velice bohaté na bílkoviny a sacharidy, obsahují vitamíny A, B, a C a minerály vápník, železo a fosfor. Klíčky hořčice podporují prokrvení, působí proti bolesti svalů, mírní horečku a pocit chladu. Klíčky hořčice černé se používají k ochucování zeleninových salátů, nebo čerstvého sýra. Jsou o dost ostřejší než klíčky hořčice bílé, proto je nejvíce ocení lidé, kteří mají rádi ostré jídlo. Možná dobrý začátek pro pány, kteří jinak tu „stravu pro králíky" odmítají. Jeden z mnoha receptů

Špagety s česnekem, černými olivami a klíčky černé hořčice:

350 g špaget 80 g extra panenského olivového oleje
4 nasekané stroužky česneku
50 g klíčků hořčice černé
parmazán

Lehce ale hlavně pomalu osmažíme česnek na olivovém oleji. Uvaříte špagety, sceďte špagety a smíchejte s olivovým olejem a klíčky hořčice. Navrch trochu parmazánu.

Složení: semena hořčice. VÝROBEK OBSAHUJE HOŘČICI. VÝROBEK MŮŽE OBSAHOVAT OBILOVINY OBSAHUJÍCÍ LEPEK, PODZEMNICI OLEJNOU (ARAŠIDY), SÓJOVÉ BOBY (SÓJA), SKOŘÁPKOVÉ PLODY, CELER, SEZAMOVÁ SEMENA (SEZAM) A VLČÍ BOB (LUPINA).

47487

Parametry

MOC
89 Kč vč. DPH